Power Plate® pod drobnohledem: Správné postavení těla a protahování

Power Plate® očima Simony Pancíř Švarcové:

img_9804

Žijeme ve velmi hektické době, kterou já osobně nazývám „dobou výkonu“. Všechno si stopujeme, měříme, sdílíme a porovnáváme. Zkoušíme různé výzvy, zaručené diety a tréninkové plány, které ženou naše tělo dál a dál vstříc našemu snu. Nepolevujeme ani ve chvíli, kdy naše tělo stávkuje. Raději sáhneme po jakýchkoliv podpůrných prostředcích, které jsou všude okolo nás a slibují často i nemožné.

img_9785

Já, jakožto běžec, vnímám momentální běžecký boom s lehkou skepsí. Je sice úžasné, že se lidé zvedli z gauče a obouvají běžecké boty, ale většina z nich stále více řeší to, co mají na sobě a jak u toho vypadají. Na sociálních sítích se předhání v počtu uběhnutých kilometrů, ale už neřeší správný běžecký styl. A tady je kámen úrazu. Nejen technika u většiny běžců zaostává za vším ostatním, přitom zde dochází k jasné volbě naší budoucnosti.

Pokud se vše naučíme správně, tělo nám to vrátí a běžecké endorfiny nás budou naplňovat řadu let. Pokud ne, budeme sedět v ordinacích ortopedů a fyzioterapeutů a říkat, jak nám ten zdravý běh vlastně zničil zdraví. Toto tvrzení, ale neplatí pouze v běhu, ale také v každém jiném sportu a dokonce i běžném životě.

img_9788Pojďme se teď,  ale vrátit na začátek. Někteří běžci se protahují před i po výkonu, někteří naopak vůbec a to je chyba. Já osobně preferuji protahování po běhu. Zde využívám Power Plate® v jeho plné šíři. A to jak ve formě statického strečinku, tak i následné funkce massage pro uvolnění.

img_9793

Za velmi důležité považuji hlavně celkové postavení těla, na které by měl člověk myslet i během dne při běžných úkonech (sezení u počítače, stání na zastávce, zvedání předmětů ze země aj…). Toto i pravidelně konzultuji se svým fyzioterapeutem a následně přenáším do praxe na Power Plate®.

Celkové postavení těla kontroluji v zrcadle a díky 3D vibracím je už i správný postoj doslova cvičením. 60vteřinový časovač je pro strečink naprosto ideální. Nemusím na nic myslet, pouze prodýchávám a po minutě změním pozici a v protahování či relaxaci pokračuji.

Jelikož jsme od přírody tvorové v podstatě líní, mám z Power Plate® skvělý pocit v tom, že nudné protažení, které nás (ruku na srdce skoro všechny ) moc nebaví, udělá za mě mnohem efektivněji. Dokonce se na to už i těším. A moje rána po náročných trénincích jsou mnohem příjemnější…tak nějak se mi lépe vykračuje :-).

Takže se přestaňme honit pouze za výkonem a občas se jen zastavme, srovnejme tělo a relaxujme…ono nám to tělo vrátí.

img_9799

 

 

V následujících měsících bude Power Plate® pod drobnohledem zkušené sportovkyně Simony Pancíř Švarcové a jejího manžela Františka. Pokud máte i Vy zkušenosti s Power Plate®  pošlete nám recenzi. Na Vašem názoru nám záleží.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.